Při plnění různých úkolů na prvních Knihovnických hrátkách aneb Her bez hranic v Lokti reprezentantům jednotlivých měst pršelo. Nepříznivé počasí děti ale neodradilo a ony tak mohly soutěžit ve znalostech měst a historie Karlovarského kraje.
„Prvního ročníku společné akce Klubu dětských knihoven Klubíčka se zúčastnilo patnáct knihoven Karlovarského kraje,“ uvedla pracovnice loketské knihovny Eva Novotná. Městskou knihovnu v Lokti reprezentovalo šest soutěžících a umístili se na pátém místě. Celé hrátky vyhrál soutěžní tým z toužimské knihovny. „Jednotlivá družstva plnila úkoly na různých místech Lokte například na hradbách, v přírodním divadle či na náměstí. Každý tým měl jednotná trika a vlastnoručně vytvořený erb. Akce se zúčastnilo zhruba sto dětí,“ řekla Novotná.
Součástí slavnostního vyhlášení vítězů Her bez hranic bylo ´Pasování na rytíře čtenářského řádu´, které se uskutečnilo na loketském hradě. Cílem této akce má být přiblížení dětem formou hry loketský region. Seznámit je se zajímavostmi a reáliemi Karlovarského kraje. První ročník této soutěže byl zároveň příležitostí představit ostatním dětem kraje a jejich doprovodu město Loket. „Další ročníky se budou vždy konat v jiném městě našeho kraje,“ doplnila Eva Novotná.
Akce se konala za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky a pořádal ji SKIP – Krajské sdružení dětských knihoven Klubíčko