Proč jste si vybrala zrovna práci knihovnice?
Vždy jsem měla kladný vztah k literatuře. Nikdy jsem si ale nemyslela, že budu pracovat v knihovně. Vystudovala jsem střední školu se sociálně ekonomickýcm zaměřením, takže jsem si myslela, že se uplatním ve státní správě. To se ale nestalo a jsem tomu ráda.


Může být práce knihovnice náročná?
Bohužel s finančních důvodů nebyla prodloužena smlouva mé bývalé kolegyni, takže jsem sama na veškerou knihovnickou práci, předprodej vstupenek do kina i na veškeré kulturní akce Městského kulturního střediska v Horním Slavkově. Knihovna veřejnosti poskytuje také služby fax, kopírování a internet. Zároven jsem také ještě pokladní kulturního střediska. Samozřejmě bez pomoci ředitelky ´kulturáku´ Pavly Florianové bych tuto práci nezvládla.


Jste s vaším zaměstnáním spokojená?
Často se mi stává, že si lidé pletou moji práci s prací veřejné písařky a vyžadují po mně, abych jim sepisovala například různé žádosti či stížnosti na počítači. Nemám to srdce jim nevyhovět a tak si přidělávám ještě další práci, nebo to dělam ve svém volném čase.


Co jiného děláte ve svém volném čase, když zrovna někomu nesepisujete žádost?
Již osmým rokem jsem členkou amatérského karlovarského divadelního souboru D3. Tam v současnosti zkouším v pohádce Hrátky s čertem, kde budu hrát Káču. Premiéra tohoto představení je plánovaná na listopad tohoto roku.


Jaký byl podle vás největší divadelní úspěch souboru ve kterém působíte?
Největší úspěch měla hra Mor od Karla Tachovského, která se dostala na Jiráskův hronov. Jsou to Boccaciovské variace. Měli jsme na sobě krásné kostými a ve hře učinkovalo šest žen a tři chlapy. Jednalo se o to, že skupina žen a mužů utekla z Florencie před morovou epidemií na venkov. Aby si zpříjemnili čas, tak společně hráli veselé a lechtivé historky.


Co kromě práce v knihovně či účinkování v divadle ještě děláte?
Veškerý svůj volný čas trávím v divadle. Nic jiného už proto nestíhám.