Kdysi oblíbenému a hojně navštěvovanému koupališti Glassberg v Kraslicích svitla naděje, že nebude dál chátrat. Nádrž, která dříve sloužila pro čerpání vody hasičům, je už dlouhá léta uzavřená. Radnici se ale nyní ozval zájemce, který slibuje rekonstrukci koupaliště.

Návrhem se již zabývala rada města. Ta pověřila odbor správy majetku města a technické služby, které mají koupaliště ve správě, aby s firmou Fortestim začaly intenzivně jednat.

V dopise firma píše, že chce Glassberg kompletně zrekonstruovat a vytvořit zázemí pro sezónní služby. Deníku se ale její zástupce kontaktovat nepodařilo. Na pražské adrese už nesídlí a zástupci firmy včera nezvedali ani mobilní telefon. Podle informací z radnice nyní společnost sídlí v Bublavě. Kraslice ale mají dojem, že se jedná o seriózní nabídku, která se městu zamlouvá. „My na rekonstrukci v řádech milionů korun peníze nemáme. Máme jiné priority. Navíc návratnost investice by byla moc dlouhá. Proto případného soukromého investora uvítáme,“ řekl už dříve starosta Kraslic Zdeněk Brantl.

Firma požaduje pronájem areálu na deset let. Podle místostarosty Lubomíra Zacha by nebyl problém smlouvu následně prodloužit. Kraslice totiž nemají žádné jiné místo, kam by se mohli jít lidé v létě koupat. Jsou tak nuceni k vodě dojíždět. „Nemáme ale auto, a tak je vše složitější. Cestovat na koupaliště vlakem nebo autobusem je v parnech hrozné a také zdlouhavé. Tady bychom si jen vyšlápli kopec. Prostě jako zamlada. Na Glassbergu jsme byli v létě skoro každý den,“ řekl Radek Šejhl z Kraslic.