Na všechny tyto otázky i mnohé další se dočkali odpovědí žáci třídy 6. B ze základní školy Rokycanova, kteří přišli na návštěvu Městského úřadu Sokolov.

„Původní hodina vyhrazená pro tuto akci se nakonec natáhla skoro na dvojnásobek. Další parta z této školy se na radnici vypraví v příštích dvou týdnech,“ řekl mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

Jak upřesnil, školáci si mohli prohlédnout pracoviště odboru správních agend, kam lidé přicházejí kvůli občanským průkazům nebo pasům. Od vedoucí Lenky Krausové se dozvěděli, jak dlouho se na vydání dokladů čeká, proč si na ně musejí jejich držitelé dávat pozor a co musí udělat, kdyby náhodou třeba občanský průkaz ztratili.

Šesťáci se pak přesunuli o patro výše, kde už na ně čekala vedoucí odboru dopravy Marcela Knedlíková. Kromě jiného malým návštěvníkům ukázala učebnu s počítači, kde žadatelé o řidičský průkaz absolvují testy. Většina školáků prozradila, že jednou určitě budou chtít řidičský průkaz. Vyjma jednoho, jemuž se nelíbí, co se na silnicích děje a jak neukázněně mnozí řidiči jezdí.

Poté následovala návštěva městské policie, kde se šesťáci dozvěděli základní věci o jejím fungování od asistentky velitele MP Pavly Tesařové. Nechyběla ani návštěva operačního střediska městské policie.

Místostarosta Jan Picka zase školákům vysvětlil, jak pracuje rada města i zastupitelstvo, kolik úředníků města se o chod veškerých agend stará a s jakým rozpočtem město hospodaří. Odpovídal i na řadu dotazů, než se vydal se šesťáky na další cestu po radnici až do pracovny starostky města Renaty Oulehlové. Tady si mohli vyzkoušet, jaké je posezení v „horkém“ starostenském křesle, a dozvěděli, co musí všechno starostka i místostarostové řešit.

„Kromě informací si z úřadu odnesli puzzle, které jim daroval místostarosta Picka. Byla to skládačka Schwandorfu, partnerského města Sokolova. Šesťáci slíbili, že ji do Vánoc složí,“ dodal mluvčí.

Ilustrační foto
Další školu zavírat město nehodlá