Chátrající stav komína v bývalé uhelné kotelně v Rovné znepokojuje některé občany. Obec však nemá finance na jeho likvidaci. Ty podle předběžných odhadů vyjdou na milion korun. Situaci navíc komplikuje fakt, že některé pozemky v objektu jsou obce a některé v rukou třetí osoby.

„Jsem pro demolici starého komína, který může na někoho spadnout. Můj názor je, že si problém všichni přehazujou jako horký brambor. Jeden tvrdí, že komín je toho druhého, a naopak. Je to nebezpečné a smutné,“ sdělil David Hrbáček z Rovné–Milířů. Obec o problému ví a snaží se ho řešit.

„Minulé vedení obce tvrdilo, že komín je Pozemkového fondu. Když jsem nastoupil do funkce, z vyhledaných záznamů jsem zjistil, že při privatizaci staré kotelny se pozapomnělo na komín. Ten poté spadl pod správu obce. Demolici komína komplikuje nejen vlastnictví některých pozemků u objektu, které obci nepatří, ale také vysoké částky za jeho likvidaci. Zjišťoval jsem, kolik by stálo rozebrání, a částka kolem milionu korun je pro obec neúnosná,“ konstatoval starosta Rovné Jaroslav Janda.

Ten dále pokračoval, že v první řadě pro něj bude důležitý názor statika, kterého má v plánu povolat. Z jeho závěrů poté vyvodí další postup, jak naložit se starým komínem. Závěrem dodal, že na pozemek je zákaz vstupu.