Do té byl nominován spolu s dalšími 66 pasivními a úspornými domy z celé republiky. Hlasování veřejnosti končí 29. ledna. A vyhrát může nejenom dům, ale ceny jsou připraveny i pro hlasující.

Pasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitně postavené, ekologické a zdravé pro své obyvatele. „Soutěžní přehlídka Pasivní dům 2018 hledá, mapuje a oceňuje nejzajímavější úsporné domy na území České republiky. A to nejen nulové, pasivní nebo s velmi nízkou energetickou náročností, rodinné, bytové, administrativní, ale třeba i školy nebo školky. Oceňujeme domy úplně nové i čerstvě zrekonstruované do úsporné energetické třídy. Cílem zkrátka je představit široké veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit nejlepší úsporné projekty současnosti,“ informují na svých stránkách organizátoři soutěže.

Komunitní dům seniorů v Horním Slavkově vznikl přestavbou bývalého dětského domova. Od roku 2017, kdy byl dán do užívání, nabízí sedmnáct bytových jednotek. Jsou kompletně bezbariérové, a tudíž přednostně určené pro lidi se sníženou tělesnou pohyblivostí. „Jde o komunitní dům, kde kromě bytových jednotek vybavených kuchyňskou linkou a zařízením koupelny mohou mít obyvatelé k dispozici i společenské prostory, tělocvičnu, saunu nebo třeba masérnu,“ přiblížil dům starosta města Alexandr Terek.

Hlasovat lze vyplněním formuláře na www.pasivni-dum.cz. Každý hlasující má k dispozici tři hlasy, které může rozdělit mezi kategorie Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce. Hlasovat může pouze jednou. Každý hlasující získá volnou vstupenku na veletrh FOR PASIV 2019. Pokud se hlasující bude chtít zapojit do soutěže o výhry, musí v rámci provedení hlasování rovněž odpovědět na soutěžní otázku: „Kolik hlasů obdrží vítězný dům v kategorii Zelená rekonstrukce a kolik v kategorii Zelená novostavba?“ Hlasování končí 29. ledna.