Vyzkoušet si jízdu na invalidním vozíku či procházku se slepeckou holí budou moci v úterý lidé v Chodově. Přímo v centru města – v ulicích Komenského a Staroměstské, se totiž uskuteční Den pro sociální služby, který pořádá místní skupina komunitního plánování. Ta si dala za úkol, že veřejnosti představí všechny chodovské organizace poskytující sociální služby a přiblíží jejich činnost. To vše zábavnou a poutavou formou.

„Dříve jsme prezentaci dělávali v kulturním domě. Tentokrát se ale přesouváme do ulic. Myslíme si totiž, že tím přitáhneme větší pozornost lidí,“ přeje si členka pracovní skupiny Komunitního plánování sociálních služeb v Chodově Daniela Pazderová.

A co návštěvníky čeká? „Zájemci si vyzkouší jízdu na invalidním vozíku přes překážky. Budou tak moci poznat, jak obtížné je pro hendikepované lidi dostávat se přes nejrůznější bariéry,“ uvedla Pazderová.
„Dále tu bude ukázka výcviku asistenčních psů, poradenství zdravého životního stylu a nabídka zboží vyráběného zdravotně postiženými občany,“ pokračovala s tím, že zajímavá jistě bude i možnost občerstvení ve slepecké kavárně. „Kdo bude chtít, dostane na oči klapky a zkusí si přípravu čaje,“ upřesnila.

Celý program začíná v 11 hodin. Trvat by měl do odpoledních hodin. „Připravený bude také kulturní program. V rámci akce vystoupí klienti Mateřídoušky, žáci základní umělecké školy a děti z Khamora,“ vyjmenovala členka pracovní skupiny.
Úterý bude v Chodově i ve znamení zdraví. „V zasedací místnosti městského úřadu mohou lidé požádat o změření tlaku, cholesterolu a tuku,“ zmínila Pazderová.