Před komunálními volbami avizoval, že už svůj post obhajovat nebude. V komunálních volbách sice ještě kandidoval jako devítka, ale i přes vítězství jeho Sdružení nestraníků se do zastupitelstva nedostal. Chce nyní pomoci zorientovat se na radnici novému vedení, ve kterém pravděpodobně usedne jako starosta bankovní poradce Roman Kotilínek a místostarosta Miloslav Poslední, vedoucí provozu vodohospodářské Kraslické městské společnosti.

„Jsem rád, jak nakonec dopadla povolební vyjednávání, že se podařilo v celkem krátké době najít řešení, kdo povede město příští čtyři roky. Z čeho jsem ale zklamaný, jsou samotné volby. Očekával jsem, že se do nich zapojí více mladých lidí. To se ale nestalo. Asi je to způsobeno celkovým propadem tradičních politických stran v republice, kdy ve městech a obcích vyhrávala různá sdružení. Ta mohla být pro mladé lidi nečitelná," míní Brantl.
Tento týden už dosluhující starosta nastoupil na dovolenou. „Naberu trochu sílu. Pak už se budu jen připravovat na předání úřadu a nabídl jsem společně s končícím místostarostou pomoc novému vedení, aby se co nejrychleji zorientovali a mohli pokračovat v námi nastartované práci," pokračoval Brantl.

„Za osm let ve funkci jsem ztratil fyzickou kondici, čas nebyl ani na koníčky, takže vše chci v důchodu dohnat," doplnil. Těší ho, že se za poslední roky podařilo město oddlužit, nastartovat investice a sestavit dlouhodobější plán rozvoje města. To bylo úspěšné i v získávání evropských dotací ve výši okolo 200 milionů korun.