Moderně vybavený jezdecký areál, který nový nájemce kompletně opravil a vybavil, nabízí zděné stáje pro 15 koní, sedlovnu s šatnou, kruhové i pískové jízdárny či velkou jezdeckou halu. Třešinkou je pak unikátní solárium pro koně. „Solární zařízení nabídne dva druhy záření. Prohřeje koním záda a bude sloužit zejména jako součást kvalitní péče o ustájená zvířata," upřesnil nájemce s tím, že na farmě je prozatím ustájeno sedm koní.

„Komplex dále vylepšujeme, protože to prostředí, ta scenérie, to je zkrátka dar z nebe," podotkl Argman. Před pár týdny nového nájemce navštívili rovněž loketští zastupitelé, aby nastalé změny zhodnotili. „Od začátku postavení farmy jsem ji v takhle skvělém stavu ještě neviděl. Pan Argman do ní ze svého investuje nemalé peníze. Konečně lokalita splňuje to, co jsme od začátku zamýšleli. Troufám si tvrdit, že takovou péči a servis ustájení koníci ještě nikdy neměli. Změnu nájemce tedy hodnotím veskrze pozitivně a určitě zvu všechny zájemce, aby se tam šli osobně podívat," řekl místostarosta Lokte Rudolf Flaška.

Argman plánuje založit rovněž jezdeckou školičku pro děti. „Veškeré vybavení máme pro tyto účely k dispozici. Aktuálně zajišťujeme potřebné jezdecké licence," dodal Argman, který má Farmu Hory v pronájmu na pět let.

Kristián Šujan