Rozvoj lidských zdrojů v Karlovarském kraji. Takové je téma letošní Konference Budoucnost v Chodově, která se koná ve dnech 30. září a 1. října. Řečníci by zde měli představit projekty, jako jsou například Revitalizace střediska vzdělávání ISŠTE Sokolov nebo Centrum technického vzdělávání v Ostrově. Mluvit by se mělo také o možnosti využití evropských peněz v oblasti vzdělávání.

„První den je konferenční, druhý potom exkurzní. To bude totiž účastníkům mimo jiné umožněna prohlídka stavby Sportovně–kulturního a kongresového centra v Karlových Varech,“ uvedl za organizátora konference Zdeněk Gaudek z odboru rozvoje města Chodova.

Na konferenci se svými příspěvky vystoupí představitelé státní správy, samosprávy či ředitelé škol. „Bude tu například samostatný blok Regionální hospodářské komory Poohří, kdy bakalář Josef Písecký pohovoří o průzkumech podnikatelského prostředí Karlovarska, Sokolovska a Chebska,“ zmínil starosta Chodova Josef Hora.
„V minulých třech letech se již stalo dobrou tradicí, že se na přípravě této konference podílí jak naše město, tak Karlovarský kraj,“ doplnil Hora.