Již potřetí se v České republice koná světový šampionát Babylon World Dance Latino Championship 2011. Na soutěž se chystá zhruba 1300 tanečníků z 24 zemí světa. Nominaci na tuto akci v letošním roce přijali i zástupci z USA a Austrálie, nově se zúčastní Kazašská republika. Rozdáno bude celkem 62 zlatých medailí, jejichž vlastníci se budou moci celý rok pyšnit tituly mistrů Evropy, světa nebo vítězů světového poháru. Své naděje zde bude mít také Karlovarský kraj. Na seznamu je totiž mimo jiné Taneční soubor Mirákl ze Sokolova, který do Liberce vysílá talenty ze své pobočky při Městském domě dětí a mládeže Ostrov. „Stejně jako v uplynulých letech očekáváme obrovskou návštěvnost. Jen v loňském roce přišlo do libereckého Babylonu přes pět tisíc diváků. Letos bude soutěž navíc oproti předchozím ročníkům o jeden den delší,“ popisuje chystaný šampionát organizátorka Ilona Šulcová z TaPŠ Ilma, jejíž tanečníci se šampionátu nejen účastní, ale budou zde obhajovat celkem 12 světových titulů.

Českou republiku, která bude mít na šampionátu nejsilnější zastoupení, bude reprezentovat přes 750 tanečníků. V rámci mistrovství světa (3. až 6. listopadu) proběhnou soutěže v disciplínách Argentine tango, Bachata, Bugg, Jitterbug, Latino show, Merengue, Mixing blues, Rueda de casino, Salsa, Salsa shines, Special couple dance, Synchro dancing. Mistrovství Evropy ovládne Bugg a Bachata a na IDO Grand Prix dorazí ti nejmenší tanečníci do 8 let, kteří zde s formacemi budou soutěžit v latino show, show dance a street dance. Diváci se tak mohou těšit na úžasnou taneční show v těch nejzajímavějších disciplínách.

Kromě této soutěže se Mirákl chystá v listopadu na mistrovství světa v Německu a Polsku. „Rozhodně nezahálíme,” potvrdila vedoucí sokolovského Miráklu Andrea Burešová. „Nově máme nacvičenou sestavu pojmenovanou Wintonovy vlaky. Jedná se o vážnější téma, ale věřím, že se bude líbit,” poznamenala Burešová.