Až do pondělí 7. ledna se mohou lidé v Chodově snadno zbavovat objemnějšího odpadu a nepotřebných věcí ze svých domácností. V ulicích města se totiž objevilo výrazně více kontejnerů než obvykle. A to celkem 18 velkoobjemových nádob.

„Kromě běžných pěti kontejnerů na sídlišti a několika u garáží jsme do vybraných lokalit umístili dalších třináct nádob. Osobně si myslím, že lidem v období Vánoc a silvestra přišly vhod,“ prohlásil jednatel Chodovských technicko–ekologických služeb Rudolf Pocklan.

„Sám jsem si ověřil, že jsou hojně využívané. Řekl bych to asi takto, i kdyby jich bylo pětkrát tolik, tak bychom je odváželi přeplněné,“ pokračoval jednatel.
Obyvatelé Chodova navýšení počtu kontejnerů v ulicích přivítali. „Alespoň si mohu pohodlně vyklidit sklep a nemusím přitom odpad odnášet kdoví kam. "Sám už toho tolik také nenaběhám,“ svěřil se Deníku jeden z místních občanů, který zrovna do přistavené nádoby vyhazoval kusy starého koberce. Kromě velkých kontejnerů město rozvezlo i nové zásobníky na recyklaci. „Máme osm nových nádob na papír. Lidé je mohou objevit například v Tovární ulici. Další připravujeme pro lokalitu ČSM,“ poznamenal Pocklan.

Svoz odpadu během svátků Chodov nezanedbal. „Jezdili jsme jako v normální všední den. A to i přímo na Vánoce a Nový rok,“ potvrdil jednatel.
Podrobný přehled mimořádného rozmístění velkých kontejnerů uveřejnilo město Chodov na svých internetových stránkách.