Když je velká nouze, tak přijdou vhod i popelnice. Své o tom vědí bezdomovci v Chodově, kteří si zvykli prohrabávat nejen kontejnery na objemnější odpad, ale už i speciální nádoby na textil a elektroodpad. Má to však jeden háček. Prohlížení takových kontejnerů se zoufalcům nemusí vyplatit.

„Jsou to doslova rabující nájezdy. Bezdomovci se navíc dokáží protáhnout neuvěřitelně tenkými škvírami těchto nádob. Naši strážníci zde již museli některé lidské housenky vyloženě dolovat ven, protože se zde tito lidé zaklínili a hrozilo poškození jejich zdraví,“ vysvětlil nebezpečnost takového počínání velitel Městské policie v Chodově Ladislav Staněk.

„Naposledy zůstal v kontejneru viset 26letý muž, kterému do vzduchu trčely nohy, a jen s velkými obtížemi se jej podařilo dostat ven,“ popsal kuriózní událost Staněk.

O ´zručnosti´ lidí bez domova se strážníci přesvědčili již v minulosti. A to když jeden z nich zpozoroval vyhozenou lednici. Jediné, co nevěděl, že je neustále pod dozorem kamerového systému. „Tento bezdomovec prokázal značnou míru kutilství, když lednici dokázal rozebrat na malé kousíčky. To by snad nedokázala ani likvidační linka,“ připomenul další letošní případ velitel.

Pro mnohé lidi, kteří se dostanou do tíživé životní situace a nemají kde složit hlavu, je hledání v popelnicích často nutností. Mohou tam totiž objevit užitečné věci. „Jednou jsem sledoval, jak nějaký starý pán prohrabává nádobu na tříděný odpad. Hodně jsem se divil, když z ní vytáhl boty a ty si pak nasadil. Tato doba je holt pro někoho hodně těžká,“ řekl k tématu oslovený penzista.