Ukázala to víkendová akce nesoucí název Hazard, alkohol, děti. Ta se konala po celé republice a přímo na Sokolovsku se policisté, celníci, hasiči, hygienici a pracovníci ČOI a sociálního odboru zaměřili na Chodov a Loket.

A hlavní úkol byl jasný – kontrola dodržování zákazu prodeje a podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let, drogy a hraní automatů.

„Na 15 policistů společně s ostatními pracovníky státní správy zkontrolovalo celkem pět restauračních zařízení, heren a prostor přírodního amfiteátru v Lokti, kde právě probíhal jeden z řady letních koncertů pod širým nebem. Pouze v jedné z restaurací bylo zkontrolováno sedm mladistvých, z nichž dva byli pod vlivem alkoholu. Jeden nezletilý mladík nadýchal 0,56 promile alkoholu a jedna patnáctiletá dívka 0,96 promile. Na místě byla věc řešena s pracovníky odboru sociálněprávní ochrany dítěte. Hasiči ve dvou hernách zjistili drobná pochybení, a to v podobě nezajištěných hasicích přístrojů,“ uvedla k sobotní akci mluvčí policie Kateřina Böhmová.