Kontroly na karlovarském horním nádraží patří ke každodennímu „chlebíčku“ strážníků městské policie. Podle Jaroslava Klarnera, zástupce velitele městské policie, jsou hlavním problémem této lokality bezdomovci.

„A bude to horší. Stejně jako každý rok s nástupem chladných dnů. Nádraží se všeobecně stávají útočištěm lidí bez střechy nad hlavou. S nimi jdou další problémy, jako je drobná kriminalita, obtěžování cestujících či znečišťování veřejných prostranství,“ konstatoval Klarner.

S bezdomovci se strážníci podle Klarnerových slov potýkají zejména ve večerních hodinách. „Na Růžové Vrchu jsme prakticky denně. Jsou to doslova a do písmene bitvy. Při první kontrole bezdomovce vykážeme, ale za hodinu jsou zpátky, takže hlídky také. Vedle peronu se bezdomovci uchylují i do odstavených vagónů, kde nocují, takže ty musíme také kontrolovat. Naštěstí se většinou, když uvidí uniformy, stáhnou sami. Když ne, musíme je vykázat,“ přiblížil peripetie s nádražím zástupce velitele karlovarských strážníků.

Ne zcela bezpečno je ale podle jeho slov i v okolí horního nádraží. „Stezka od nádraží do centra města rozhodně nepatří k nejbezpečnějším místům Karlových Varů. Svědčí o tom jak naše statistiky, tak zkušenosti kolegů ze státní policie,“ dodal Klarner.