Požární únikovou cestu a zároveň bezpečný přístup studentů do sportovní haly. To bylo jedno z mála přání, které chtěl ředitel nově otevřeného centra vzdělávání Integrované školy v Sokolově Pavel Janus.  Konečné řešení se mu zdá poněkud nešťastné a myslí si, že by šlo vyřešit mnohem lépe. Město Sokolov, které mělo výstavbu koridoru ve své režii, se brání, že je vše podle předpisů.

Jde o to, že studenti vycházející z bývalého hlavního vchodu musejí přejít frekventovanou ulici Jednoty, aby se dostali do sportovní haly, která patří ke škole. „Je zde přímo naproti bráně školy přechod pro chodce, což je v pořádku. Problém je podle mého názoru na druhé straně vozovky," říká Janus. Zde totiž přechod končí chodníkem a pokud se budou chtít dostat žáci do haly, musejí kličkovat mezi zaparkovanými auty. Je zde sice vymezený koridor, ale ten nenavazuje přímo na přechod pro chodce.

„Zvolit ho přímo naproti přechodu by bylo myslím pro větší skupiny studentů, kteří zde přecházejí, bezpečnější. Východ z budovy u tohoto přechodu je navíc i požárním únikovým východem," konstatuje Janus. Také koridor, který je vytvořen na parkovišti se mu zdá úzký. Je o šířce jednoho zaparkovaného auta, lepší by prý byl o něco širší. Vyrostlo zde také zábradlí, které není večer vidět.

„Je ve výši zhruba kolen a pokud o něj v noci někdo zakopne, letí rovnou do silnice," myslí si jeden ze sportovců, který navštěvuje halu ve večerních hodinách. Škola musí na zmíněném parkovišti řešit i zásobování do haly. Chtěla vyhrazené parkování u hlavního vchodu, dostala ho však o vchod vedle. Jak zdůraznil Janus, jde mu především o bezpečnost osob. Město oponuje.


„Vše je v souladu s požárním posouzením i podle Policie ČR," říká vedoucí odboru správy majetku Pavel Beran. Jak upřesnil, cílem bylo zajistit bezpečný koridor pro žáky, co nejvíce parkovacích míst tak, aby byly v souladu s bezpečnostními předpisy. Zábradlí prý zabraňuje tomu, aby řidiči jezdili přes chodník, jak tomu bylo v minulosti. Nyní je zde jeden vjezd a jeden výjezd.