Žákyně čtvrtého ročníku sokolovské živnostenské školy Aneta Siváková, studující obor Kosmetické služby, skončila na druhém místě v soutěžní kategorii make-up. Tématem letošního ročníku byly světoznámé Star Wars čili Hvězdné války.

"Téma bylo inspirované legendární science fiction filmovou ságou Star Wars. Obecně vzato je téma pouze inspirací vycházející z fantazie, představivosti soutěžících a kreativity a vlastním pojetím bohatého tématu. Soutěžní čas byl stanoven na 60 minut. Modelka či model nastupují na startoviště se zcela odlíčeným obličejem a mohou mít na obličeji piercing, tetování, nikoli však permanentní make-up," říká učitelka odborného výcviku Jitka Čedíková, která spolu s kolegyní Martinou Přindišovou, vede Anetu při praktickém výcviku ve škole.

Hodnotícími prvky byl: základ – make-up, čistota a stínování očí, linky, úprava obočí a řas, kontura rtů rtěnky a kontrast barev, náročnost, zpracování tématu a výsledný efekt. Soutěž Kouzlo Krásy vznikla podle učitelek jako pevně daná platforma pro novodobou podobu soutěže konané pro studenty vizážistických oborů v nejzásadnějších kategoriích současnosti, které ovlivňují svět módy a krásy.

Na první adventní neděli rozsvítili v Sokolově vánoční strom
Podívejte se: Na první adventní neděli rozsvítili v Sokolově vánoční strom

"Naše žákyně Aneta Siváková se na tuto soutěž připravovala na odborném výcviku již od října. Na odborný výcvik docházela po vyučování a trénovala i ve svém volném čase. Společně s učitelkami odborného výcviku dolaďovaly detaily. Modelkou byla naše bývalá žákyně Natálie Bangová, loňská vítězka této soutěže, jejíchž zkušeností z oblasti make-upu jsme také rády využili. Konkurence byla v letošním ročníku veliká. V naší kategorii bylo přihlášeno 11 soutěžících," dodala Čedíková.

"Anetka výborně využila toho, že není trémistka a po celý soutěžní čas pracovala klidně a s nadhledem. Velmi děkujeme oběma učitelkám odborného výcviku za přípravu žákyně na soutěž. Těšíme se na další plánované soutěže v roce 2024 a věříme, že Aneta zkušenosti z Kouzla krásy zúročí a opět bude stát na stupních vítězů," konstatovala ředitelka Živnostenské školy Ilona Medunová.