Do období druhé světové války se na několik dní přenese Kostelní Bříza. Obec totiž byla vybrána jako nejvhodnější vesnice k natáčení dramatu Boží duha dle literární předlohy Jaroslava Durycha. Děj je zasazen do pohraničí a odehrává se zčásti na konci 2. světové války.
„Město Březová souhlasilo s natáčením a Česká televize, studio Ostrava, stanovila termín na 18. října 2007. K tomuto termínu je potřeba počítat také dva dny příprav a dva dny likvidace,“ uvedl Miroslav Bouda, starosta Březové, pod kterou Kostelní Bříza spádově patří.
K natočení jednotlivých scén jsou nutné některé úpravy pro období let 1945 a 1946. Jedná se o úpravu cesty, označení obchodu a hostince německými nápisy. Je potřeba také zakrýt autobusovou zastávku. „Zkrátka vytvořit prostředí z té doby,“ doplnil Bouda. „Po natáčení bude vše uvedeno do původního stavu,“ ujistil obyvatele obce starosta.
V uvedené dny je nutno také počítat s omezením dopravy v obci. „Průjezd obcí bude možný pouze v omezené míře a lidé by s tím měli počítat,“ apeluje na řidiče Bouda. Přítomnost filmařů v obci však vítá. „Je to takové zviditelnění jedné naší spádové obce,“ dodal starosta. Sokolovsko si vybraly filmové štáby již několikrát. V Lokti se například natáčel film Rafťáci, rozhlednu v Krásně si zase vyhlédl režisér Zdeněk Troška pro scény do filmu Andělská tvář. Také poslední film o Jamesi Bondovi se několik dní natáčel v Lokti stejně jako český seriál Vlak dětství a naděje. Méně známý je ale snímek natáčený po válce v obci Čistá u Krásna. Zde filmaři převedli na plátno instruktážní snímek pro vojenské účely. Smutným faktem ale je, že natáčení bylo ´na ostro´, všechny exploze jsou tak skutečné a během filmování srovnala dělostřelecká palba Čistou zcela se zemí. Snímek je uložený ve vojenských archivech a k jeho zhlédnutí je třeba řada povolení. Naposledy ho veřejně promítl Rudolf Tomíček při křtu své knihy právě o vojenské posádce v Čisté.