Obří krychle zdobí v rámci projektu Umění v kostce město Sokolov hned na několika místech přímo v ulicích. Cílem akce je propagovat město a zvýšit jeho turistickou přitažlivost. Ve dvouapůlmetrových krychlích jsou umístěny nejrůznější výtvory školáků i amatérských výtvarníků.

Do letošního ročníku výtvarné akce Umění v kostce se zapojily střední škola živnostenská, integrovaná střední škola technická a ekonomická, Sokolovská bytová, statek Bernard v Královském Poříčí, mateřské a základní školy, dům dětí a mládeže a studio Fornica Graphics.
Krychli tvoří rám ze dřeva, do něhož žáci a studenti škol i profesionální a amatérští výtvarníci umístili své výtvory. Díla si mohli zvolit podle své fantazie. Prostor měli velký, strana krychle totiž měří 2,5 metru.

Na Umění v kostce přispívá Evropská unie ze svého dotačního programu. „Město Sokolov se chce tímto projektem zviditelnit a přispět tak k rozvoji cestovního ruchu,“ uvedla Romana Černíková z odboru školství a kultury sokolovské radnice.
Jak dále dodala, krychlí je rozmístěno třicet a většina z nich bude v Sokolově k vidění po dobu pěti let. „Zeď nářků instalovaná na Starém náměstí je mezníkem zahájení dalšího ročníku,“ dodala Černíková.