Už tuto sobotu zahajuje letošní sezónu jako jeden z prvních provozovatel sokolovského koupaliště. Areál láká návštěvníky na svoji raritu. Jako jediný v západních Čechách totiž napouští venkovní bazény pitnou vodou. Patrný je také nový nátěr nádrží, které jsou zpestřené dětskými motivy.
„Ke stávajícím atrakcím, které jsme nabízeli návštěvníkům minulý rok, přibylo i nové skákadlo drak Světák,“ uvedl provozovatel koupaliště Marek Kříž.
Plovárna dále nabízí zdarma slunečníky pro ty nejmenší, ale i pro seniory nebo těhotné ženy. Celodenní vstupné činí pro děti 35 korun, pro dospělé 45 korun.

Další sokolovské koupaliště, Michal, zahájí sezonu příští sobotu, ale i zde čekají návštěvníky příjemné novinky. Týkají se především zvýhodněných nabídek v cenách vstupného. „Nově nabízíme slevy vstupného pro rodiny s dětmi, studenty a skupinky od šesti osob. Také celosezonní permanentka za 700 korun s jedním vstupem každý den je zajímavá. A v neposlední řadě jsme posunuli odpolední zlevněné vstupné o hodinu. Lidé, kteří přijdou z práce, ho mohou využít již od 16 hodin,“ řekl šéf koupaliště Karel Kotous. Ostatní zaplatí 60 korun na den, děti 40 korun.

Koupaliště nabízí odvážlivcům nejdelší skluzavku s tobogánem v republice s převýšením devatenáct metrů.
„Na poslední květnovou neděli je připravena na Michalu show k zahájení sezony. Od 14 hodin pak začne divadelní představení pro děti, po kterém nastoupí na scénu Maxim Turbulenc. Pro další zazpívá hity svého bratra zpěvák, hudebník a skladatel Milan Schelinger. Akci moderuje F.R.Čech,“ dodal Kotous.

Otevření plováren netrpělivě očekávají mnozí lidé. Jsou ovšem i tací, kteří se koupají venku mnohem dříve. „Plaval jsem v bazénu na zahradě již začátkem května. Provoz plováren mě tak nijak neomezuje. Když na to přijde, zaplavu si třeba i v řece,“ řekl Jaroslav Šubrt z Lokte.