Vodní nádrž Michal zahájí sezonu oficiálně v pátek 4. června megakoncertem J.A.R. a Monkey Business. Pořadatelé upozorňují, že se jedná o jedinečný koncert obou kapel v regionu v roce 2010 a není prý nad čím váhat.
„Po předložení vstupenky na tento koncert v pokladně koupaliště má návštěvník nárok na zlevněnou roční permanentku. Místo sedmi stovek tak zaplatí pouze 600 korun za celou sezonu,“ láká návštěvníky Karel Kotous. Jak dále dodal, nezbývá než doufat v pěkné počasí. Areál nabízí pro nejmenší návštěvníky dětská brouzdaliště, skákací hrad, různá dětská hřiště s prolézačkami a skluzavkami. Od července prý přibude další skákadlo. Podle pořadatelů je samozřejmostí plně zabezpečená služba vodních záchranářů, zajišťujících bezpečnost a lékařskou péči návštěvníkům nejen ve vodě, ale i v celém celém areálu.

Areál městského koupaliště jako jediný v západních Čechách napouští venkovní bazény pitnou vodou. Připraven je zhruba měsíc a provozovatelé také čekají teplejší dny. Pak mohou ihned otevřít. První otužilci vyzkoušeli bazény poslední květnový pátek. Konal se zde tradiční Rock Beach. První skupina předvedla své umění od dvou hodin odpoledne a poté následoval kolotoč muziky, který zakončila poslední hudební formace o půlnoci. Návštěvníci si užili pořádnou porci muziky a našli se jedinci, kteří si vyzkoušeli teplotu vody v bazénech. Otevření plováren očekávají mnozí lidé. Jsou ovšem i tací, kteří se koupají dříve. „Plaval jsem v bazénu na zahradě již začátkem května. Provoz plováren mě tak nijak neomezuje. Když na to přijde, zaplavu si třeba i v řece,“ řekl jeden z návštěvníků.

V pátek by se mělo oteplit až o deset stupňů Celsia. „O víkendu bude polojasno, beze srážek. V sobotu až 23 a v neděli až 25 stupňů Celsia,“ hlásí meteorolog Rudolf Kovařík ze Šindelové. Červen má být prý srážkově bohatší, ale nic dramatického. Bouřky, které přijdou, budou z tepla. „Tento víkend trefili provozovatelé otevření plováren přesně. Přijde výrazné oteplení oproti tomuto týdnu. Červnové počasí velí lidem vyčistit bazény. Zvláště v druhé polovině měsíce má být 22 až 28 stupňů Celsia,“ dodal Kovařík.