Další kontroly provedli hygienici v průběhu minulého týdne na Sokolovsku a Karlovarsku. Podle posledních měřeních jsou většina koupacích míst bez závad a vhodných ke koupání.


„V celém Karlovarském kraji mají sledovaná koupací místa vodu čistou a vhodnou ke koupání. Přesto teplá zima i teplé jaro na některých místech urychlily množení mikroorganismů, například na Rolavě u Karlových Varů,“ potvrdila Irena Lupínková z Krajské hygienické stanice v Karlových Varech.
Hygienici v Karlovarském kraji začali kontrolovat vodu v koupalištích už na konci května. „Na Sokolovsku jsou zatím všechny sledované vody vhodné ke koupání bez omezení,“ uvedla Lupínková.


Hygiena kontrolovala vodu i na městském sokolovském koupališti. „Dopadli jsme výborně, splnili jsme všechny normy Evropské unie. Výsledky rozboru vody jsou i na webových stránkách hygieny,“ uvedl provozovatel koupaliště Marek Kříž.


Na Karlovarsku má zhoršenou kvalitu Velký rybník u Hroznětína, kde má voda zhoršené smyslové vlastnosti, ale zatím nebrání koupání. Zhoršená kvalita vody s mikrobiologickým znečištěním je na Rolavě u pláže, u mola je kvalita vody mírně lepší.


Jesenice na Chebsku je zatím čistá, měření v minulém týdnu ukazovala, že i Skalka u Chebu na tom byla dobře. V posledních dnech se ale viditelně zvýšil výskyt vodního květu, a tak je pravděpodobné, že další rozbory v příštím týdnu už nebudou tak příznivé.