Provozovatel koupaliště, jímž je Sokolovská uhelná, se každoročně snaží přijít s nápady, které zpříjemní letní odpočinek u vody a zabaví děti i dospělé. „Pro ty, kteří chtějí strávit volný čas aktivně, máme k dispozici nové workoutové hřiště nebo půjčovnu paddle boardů. Myslíme i na relax návštěvníků, kteří budou moci využít takzvanou chill zónu. Ta bude k dispozici i mimo otevírací dobu koupaliště. Děti se mezitím mohou pobavit na nových atrakcích,“ říká Jiří Štěpán, jednatel koupaliště. Chill zóny jsou známé například z obchodních center, svateb a dalších akcí, kde je živo a kdo se chce zastavit, odpočinout, relaxovat, může navštívit právě chill zónu.

Změn se dočkají hladoví návštěvníci i u stánku s občerstvením. Jejich požitek umocní nová pergola, kde lidé najdou prostor, aby se v klidu najedli. Dosavadní slunečníky byly mnohdy nedostačující, hlavně ve velkých vedrech. „Letos poprvé je dodavatelem občerstvení přímo koupaliště Michal, tak věříme, že návštěvníci budou spokojeni a ocení třeba i nově otevřený ledový bar s míchanými drinky a zmrzlinou,“ dodává Jiří Štěpán s tím, že komfortnější pobyt na koupališti zajistí lidem i více míst ve stínu, kam se budou moci v obzvlášť v horkých dnech schovat před sluncem. Na koupališti přibyly stromy a 15 slunečníků s lehátky na pláži, další slunečníky jsou rozmístěny po celém areálu koupaliště. Zábavu si užijí i nejmenší na zrekonstruovaném dětském hřišti s novými prolézačkami, pro všechny jsou pak určeny nafukovací atrakce přímo na vodní ploše.

Bílá voda u Chodova.
U Bílé vody je opět slyšet stavební ruch. Lidé musejí dbát zvýšené opatrnosti

A to není vše. Michal je známý svou kulturní aktivitou. Oblíbeným se stalo letní kino na pláži i řada koncertů. K jezeru totiž míří čím dál častěji také fanoušci různých hudebních skupin a festivaloví hosté. Nejinak tomu bude i letos.

Vystoupí ikona českého rapu EKTOR a HARD RICO. Chybět nebude ani Demo24 a DJ_Vojtano, koncert oblíbeného českého písničkáře Pokáče, návrat legendární Trilogie skupiny Olympic, dále triatlon, závod dračích lodí a oblíbené letní kino na pláži. Zájemci o koupání na Michalu mají sledovat webové stránky či sociální sítě, kde budou pravidelně informováni.