Lepšího přístupu k přírodnímu koupališti Bílá voda se dočkají lidé v Chodově. Stávající panelovou cestu má totiž nahradit asfaltová silnice, která povede z města přímo až k rekreačnímu areálu. Vybudování nové komunikace vítají nejen místní lidé, ale i turisté. Původní cesta je podle nich totiž příliš úzká a tím i nebezpečná.

„Nedávno jsem se v Chodově zastavil s rodinou a hledal koupaliště, kde bychom se mohli osvěžit. Známí nám doporučili Bílou vodu a my na ně dali. Koupání bylo dobré, ale ta uzounká panelka mě popudila,“ zlobil se Radek Seifert z Mostu. „Dvě auta tam kolem sebe sotva projedou. Přitom máte pocit, že každou chvíli přijdete o pneumatiky,“ dodal Seifert.

O nevyhovujícím stavu ví i radnice. „Na úřad volali rozhořčení lidé a stěžovali si, že na panelce píchli gumu. Někdo si tam dokonce také urval výfuk. Do budoucna se to ale zlepší,“ slibuje vedoucí odboru rozvoje města Zdeněk Gaudek.

Garantem úpravy přístupové komunikace je Ministerstvo financí. To už také vyhlásilo výběrové řízení pro zhotovitele stavby.
„Zatím se přesně neví, jestli se plánovaná rekonstrukce uskuteční ještě letos, nebo začátkem příštího roku,“ poznamenal Gaudek s tím, že pokud práce odstartují na podzim, může je zkomplikovat počasí.
„Obávám se, že by se to nemuselo stihnout, v listopadu už totiž může napadnout sníh,“ doplnil vedoucí.

Aby jízda po nové komunikaci byla bezpečnější i ve večerních hodinách, přibude podél silnice veřejné osvětlení. „Navíc se zde objeví takzvané výhybny. Místa, kde se auta budou moci lépe vyhnout. O rozšíření cesty nelze mluvit, je tu příkrý svah,“ vysvětlil Gaudek.

Bílá voda je v Chodově jedinou lokalitou, kde si lidé během léta mohou zaplavat.
„Městské koupaliště už nemáme sedmnáct let. Proto se také snažíme, aby přírodní koupání bylo co možná nejlepší. Na pláži děláváme terénní úpravy, navíc tu bývá občerstvení a pojízdné toalety,“ uvedl již dříve místostarosta Chodova Stanislav Pochman.