Vyčistit dno koupaliště, zjistit jeho stav a připravit se na opravu hráze a vypouštěcího zařízení. Kvůli tomu bude od srpna prázdné koupaliště v Krásně. Proč zrovna uprostřed léta? Vypouštění se muselo podřídit žábám. V krásenském koupališti totiž žije ohrožený druh žab, blatnice skvrnitá, a v době jejich rozmnožování už zase musí být v koupališti voda. S vypouštěním se tak musí začít už nyní.

Prázdná vodní plocha se nelíbí obyvatelům Krásna ani z okolí, kteří sem pravidelně jezdí. Jediné další vhodné místo ke koupání je v Horním Slavkově nebo v lesích Komáří rybníky.
„Lidé by měli být tolerantní. Údržbou se zvýší kvalita čistoty vody,“ vysvětluje starostka Krásna Lenka Sidorjaková. Podle ní se před lety koupaliště na zimu pravidelně vypouštělo a čistilo, a byla tak zde nesrovnatelně čistější voda. „Dnes je hladina zarostlá, na dně je odhadem více než půl metru nánosu, stavidlo je ve velmi špatném technickém stavu, a navíc propouští hráz,“ vyjmenovala starostka nedostatky.

Letos tak město zjistí, co všechno je třeba udělat, a v příštím roce by požádalo o dotaci na opravu. V plánu je vybudovat i dvě tůňky u přítoku, kde by mohly v klidu žít ohrožené žáby.
Termín vypouštění se nelíbí ani rybářům. „Není to ideální doba,“ uvedl člen loketského rybářského svazu Miloš Rybař. V letních měsících navíc tyto přírodní vodní zdroje tvoří zásobárnu vody pro hasiče.

Podle starostky se koupaliště začne okamžitě po zjištění rozsahu oprav zase napouštět. Pravidelnou údržbu pak chce Krásno provádět každý rok.
Opravit hráz potřebuje i koupaliště v Horním Slavkově. Letos se tato investice do rozpočtu nevešla. „Odhad je tři sta tisíc korun,“ řekl vedoucí odboru životního prostředí slavkovské radnice Jiří Hadrava s tím, že letos se už nic dělat nebude. S opravou by se tak mělo začít příští rok.