Garáže mají vylámaná vrata a jsou plné odpadu. Černé skládky jsou všude kolem. S tím se opakovaně v této lokalitě potýkají Sokolovské technické služby.

Jenom z této lokality odvážejí ročně několik naplněných kontejnerů s odpadem. Jeho likvidace stojí desítky až stovky tisíc korun ročně.

Garáže jsou navíc na odlehlém místě, kde není kamerový systém. A pokud tam zajíždí auta, nikomu z přilehlé silnice na Citice to není podezřelé, protože jsou tam garáže.

Několik majitelů už před lety rezignovalo a své garáže městu vrátili. Pokud jsou totiž v neutěšeném stavu, tlačí na ně stavební úřad, aby zjednali nápravu.

„Garáží je celkem 200, město jich prozatím získalo do vlastnictví 121. Ty plánujeme zbourat,“ říká místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Na několika garážích se řešila exekuce. Několik majitelů garáží městu neodpovědělo, protože o situaci možná ani nevědí. Zbytek majitelů čeká nebo licituje o větší cenu. Mají však smůlu. Město ji zvyšovat nehodlá, bylo by to podle informací z radnice nefér vůči ostatním.

Zrovna tak město nepočítá s tím, že by vyplatilo zpětně 10 tisíc korun lidem, kteří městu vrátili svou garáž v Jižním lomu zdarma, aby se zbavili starostí a problémů, které v lokalitě panují.