Vlastníci polikliniky, kterými jsou zdejší lékaři, již podle svých slov dosluhují, nabízí městu objekt k prodeji. Zastupitelé však s rozhodnutím váhají a nechtějí ho uspěchat. Obávají se, aby provozování polikliniky, se kterým radnice nemá zkušenosti, nemělo tvrdý dopad na ekonomiku města. Další část zastupitelů ale kontruje, že Kraslice musí zdravotnictví ve městě a pro spádovou oblast s dvanácti tisíci obyvateli udržet. A poliklinika je podle nich tím správným místem. Na vhodném řešení se však zatím neshodla ani zdravotní komise. „Zatím nedokážeme říct, zda by provoz polikliniky rozpočet města vůbec unesl. Stále je mnoho neznámých," řekl místostarosta Kraslic Miloslav Poslední.

Reaguje tak na to, že město nezná ekonomiku provozu a vyčíslit je například nutné i investice do příštích let. Zastupitelé se ve čtvrtek shodli pouze na pořízení znaleckého posudku, který by měl zodpovědět celou řadu otázek. Jeho vypracování vyjde na 30 tisíc korun, přičemž polovinu by měli uhradit samotní vlastníci. Tržní cena polikliniky se pohybuje okolo šesti milionů. Podle informací Deníku by mohla být však nižší. Lékaři by přitom přistoupili i na případný splátkový kalendář.

Vlastníci zprivatizovali polikliniku v roce 1996 v rámci privatizace tehdejší kraslické nemocnice. Cena polikliniky byla stanovena na necelé čtyři miliony korun. O tuto sumu byl snížen dluh kraslické nemocnice na sociálním pojištění, který činil zhruba 30 milionů korun.

„Model, kdy město vlastní budovu a poskytuje prostory lékařům pro jejich práci, považujeme za výhodný pro obě strany. Tento model je funkční v našem kraji v Chodově či Nejdku," napsali již před časem lékaři v dopise městu Kraslice. „Snažili jsme se budovu udržovat v provozuschopném stavu. Vyměnili jsme část starých oken. Rekonstrukcí prošla kotelna. Nepochybně bude nutné do budovy investovat. Nezbytná je potřeba výtahu, neboť přeprava pacientů s bolestivým stavem k rentgenu po schodišti je nedůstojná. Získání dotací je pro soukromý objekt nedostupné a město má ve své pozici mnohem větší možnosti," sdělil jeden z vlastníků, lékař František Vlče.

Jaký bude osud polikliniky, tak zůstává nejisté. Město ještě zvažuje koupi rozsáhlého a roky chátrajícího objektu v samém centru, kde by chtělo provozovat i sociální služby. Podle zastupitele Otakara Miky je už ale zapotřebí, aby rozhodnutí padlo. „Musíme spočítat, kolik by na provoz město doplácelo, a buď řekneme ano, či ne," řekl.