Novou atrakci přichystal pro dětské návštěvníky statek Bernard v Královském Poříčí. Zdejší zookoutek se totiž rozšířil o další pár zvířat – holandské zakrslé kozy. „Konkrétně se jedná o kozlíka a kozičku. Tato dobrácká a mazlivá zvířátka připomínají inteligencí psa, a tak jsou pro děti dobrými společníky,“ sdělila Hana Bašková, projektová manažerka ze Správy pamětihodností – statku Bernard.

Zookoutek na Bernardu se má postupně rozšiřovat, a tak budou mít děti o další zábavu postaráno. „Ještě by bylo potřeba, aby rodiče dětem vysvětlili, že smažené hranolky a jiné lidské dobroty nejsou pro kozy žádnou pochoutkou a mohou jim ublížit. V nejbližších dnech bude u výběhu umístěn automat na granule, kterými budou moci zájemci zvířata krmit,“ uvedla Bašková s tím, že od loňského roku žije na Bernardu již malá bažantí rodina. „Na leden pak připravuje statek křest dalších zvířecích obyvatel,“ přislíbila manažerka.

Vánoční trhy

Kromě zvířat se na statek mohou lidé vypravit i kvůli předvánoční atmosféře. V neděli je přivítají adventní trhy, doplněné o hudební program a zábavné soutěže. „Tentokrát zahrají hudci písní středověkých – Gotic Teufel, zatančí Ambrenau a zapějí děti z komorního sboru Zvonek,“ uvedla organizátorka kulturních akcí na Bernardu Naďa Štefková. „Kdo je tvořivý, může se zapojit do soutěže o nejhezčí vánoční přání. Vítěze pak určí sami návštěvníci svými hlasy,“ doplnila Štefková. První soutěž ovládli studenti Střední školy živnostenské v Sokolově, kteří obsadili první dvě místa, třetí skončil řezbář pan Daniel Krejčí.

Nedělní trhy potrvají od 10 do 18 hodin.