Policisté opětovně varují a upozorňují především starší spoluobčany před lstivými zloději. "Ať už jsou to seriózní, slušně oblečení muži či ženy, převlečení instalatéři, topenáři, elektrikáři, prodavači různého zboží či rádoby pomocníci, prostě nikoho cizího nepouštějte do bytu," apeluje na veřejnost mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová. Policisté na Sokolovsku takovéto případy opět řeší. I když se jim nedávno podařilo zadržet několikanásobného zloděje, který se vydával za topenáře a instalatéra a okrádal tak staré občany, opět se tu vyskytl podobný případ.

"Zatím neznámá, slušně vypadající žena snědé pleti, jejíž podobu vidíte na obrázku, oslovila před domem v Brněnské ulici v Sokolově třiaosmdesátiletou ženu a pod záminkou, že je z vodáren, šla dovnitř bytu. S největší pravděpodobností měla pachatelka s sebou komplice, který zatímco byly obě ženy ve sklepě, prohledal kompletně byt a odcizil majitelce vysokou finanční hotovost," popsala událost Kávová.

"Chvilková nepozornost majitelky, lstivá lež pachatelky a celoživotní úspory, které mnohdy jsou určeny k důležitým věcem, jsou pryč. Opakování je matka moudrosti a proto ještě jednou, NIKOHO CIZÍHO NEPOUŠTĚJTE DO BYTU. Každý máte právo požadovat průkaz zaměstnance nebo prostě při sebemenší pochybě zavolejte na Policii ČR, číslo 158. Pokud se bude jednat o opravdové instalatéry, topenáře, dělníky, rádi chvilku počkají. Abychom však dopadli ty falešné, potřebujeme Vaši spolupráci. Pokud byste ženu na obrázku poznali, zavolejte prosím ihned na linku 158. Děkujeme," doplnila mluvčí.