Cyklostezky jsou v našem kraji stále více využívány a lidé si jejich stav pochvalují.

„Dotace letos získalo celkem osm projektů z jednotlivých obcí. Mezi ně jsme rozdělili zhruba 6,5 milionů korun, což je podobná částka, jako v minulém roce,“ konstatoval Petr Navrátil, náměstek hejtmana.

Dotace rozděluje kraj podle předem určených pravidel. Finančně podpořil například Ostrov či Novou Roli. „Ostrov získal z dotací 2,2 milionů korun za cyklostezku, která propojuje obce Květnovou a Vojkovice. Jedním z dalších větších projektů, které jsme podpořili, je cyklostezka z Nové Role do Mezirolí. Ta je zhruba 1,6 kilometru dlouhá a využívají ji především děti při cestě do školy. Na tu jsme přispěli 2,2 miliony korun,“ dodal náměstek hejtmana.

Zástupci Karlovarského kraje momentálně řeší příspěvek na cyklobusy. „Tato doprava je bohužel ztrátová. Problémem je to, že když je hezké počasí, tak je cyklobus plný lidí a někteří se do něj ani nedostanou. Naopak, když je počasí špatné, tak je autobus zcela prázdný. Proto bychom chtěli na cyklobusy v regionu přispět částkou zhruba 200 tisíc korun, která by byla určena právě na tyto ztráty. Nyní už jen řešíme, jak to udělat administrativně,“ uzavřel náměstek hejtmana Karlovarského kraje.