Mokrý a těžký sníh v noci na úterý opět zkomplikoval dopravu v Karlovarském kraji. Ta kolabovala hlavně kvůli stojícím kamionům a padlým stromům. Havárie jednoho z kamionů u elektrárny v Tisové zablokovala silnici a řidiči museli tento úsek objíždět. Někteří z nich, kteří to zde neznají, složitě bloudili.

„Největší problémy měli řidiči kamionů zejména v kopcích. Buď nemohli vyjet, nebo stáli na kopci a obávali se jej sjet,“ řekl dispečer krajských silničářů Josef Bulka. Neopomněl zmínit také padlé stromy v lese nad Novým Sedlem, kam je svedená veškerá doprava kvůli uzavření nově budované rychlostní silnice R6. „Na některých místech stála auta i hodinu a čekala na zprovoznění zatarasené komunikace,“ upřesnil Bulka. Jako největší problém označil dispečer havárii kamionu u Tisové, kdy musela být odkloněna doprava. „Zejména cizí řidiči bloudili jak v Dolním Rychnově, tak v Březové u Sokolova,“ dodal Bulka.

Další kolaps zažila silnice č. 6, která spojuje Karlovy Vary s Chebem, v úterý ráno. Kamion uvízl u novosedelského hřbitova a zablokoval trasu ve směru na Cheb. Kolona se začala rozjíždět až po dvou hodinách.

Nápor mokrého a těžkého sněhu nevydržela řada stromů u silnic.„Za uplynulou noc vyjeli hasiči k deseti takovýmto případům v celém kraji,“ informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Policisté včera dopoledne jen na Sokolovsku evidovali čtyři dopravní nehody. Předběžně odhadnutá škoda však u nich činila přes jeden milion korun.
„Tři nehody byly s lehkým zraněním, jedna bez zranění,“ řekl mluvčí policistů Pavel Valenta. Ve dvou případech nepřizpůsobili řidiči rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a havarovali na rozbředlém sněhu či kluzké vozovce. Někteří šoféři tvrdili, že jeli pomalu, a přesto měli v některých úsecích problémy.

„V úterý ráno jsem jel z Kraslic do Sokolova. Vozovku pokrývala vrstva mokrého sněhu se solí. Zejména v serpentinách ve stoupání na Boučí auto takzvaně ustřelovalo, i když jsem jel velmi opatrně,“ řekl Lukáš Vimr z Kraslic. Jak dále dodal, cestou stál i v koloně, poněvadž auto dobrovolných hasičů skončilo v příkopě a někteří řidiči u něj zastavovali.

Taktéž silnice na Chebsku pokrýval rozbředlý sníh. Veškeré úseky byly se zvýšenou opatrností sjízdné. Řidiči přesto nešetřili nadávkami na silničáře. „Je to děsné,“ svěřil se nám řidič Martin z Mariánských Lázní. „Cestou do Chebu jsem nepotkal ani jeden posypový vůz, natož auto s radlicí. V té břečce se opravdu dá jezdit jen těžko. Je to každý rok stejné.“

Silnice mezi Karlovými Vary, Toužimí či Bochovem byly včera dopoledne sjízdné, místy se na nich vyskytoval rozbředlý sníh. Jen na několika místech bylo vidět pořezané stromy, které se zřítily do vozovky.