Dnes a v úterý stojí na nádraží v Chodově a ve čtvrtek bude v Sokolově. V jeho útrobách se nachází interaktivní a multimediální výstava. Ta je unikátním nástrojem zážitkového vzdělávání.

Studenty středních škol se během prohlídky seznámí s příběhem skupiny mladých lidí, kteří spadnou do drogové závislosti. „V průměru nás každý den navštíví zhruba čtyři stovky studentů. Odpoledne pak máme otevřeno pro veřejnost,“ říká jeden z průvodců Zdeněk Fiury.

Před příjezdem do Chodova stál protidrogový vlak v Karlových Varech. Do jeho útrob zavítaly stovky studentů z několika karlovarských škol. Mezi nimi byli také kuchařští učni ze Střední školy stravování a služeb.

Během prohlídky byli studenti několikrát překvapeni a zaskočeni. „Prohlídka je bezesporu zajímavá, ale pokud má někdo kamarády, kteří už v tom jedou, tak těm to moc nepomůže,“ myslí si budoucí kuchař Filip Rakušan a přidává: „Pro každého dalšího je to určitě odstrašující příklad. Příběh, který jsme viděli je hodně drsný, ale reálný.“

Lucie Tesařová je Filipova spolužákyně a je pevně přesvědčená, že drogy nikdy nezkusí. „Mám panický strach z jehel a pohled na ty lidi v příběhu byl pro mě hodně nepříjemný,“ přidala se. Mezi „drogy“ patří také alkohol nebo cigarety. Těmi narkomani začínají. „Přiznávám, že alkohol jsem zkusil. Já taky,“ dodali oba. S jinými drogami ale zkušenosti už mít nechtějí.