Na úbytek dopravních spojů, především o víkendech, si stěžují obyvatelé Královského Poříčí. Nelíbí se jim, že ačkoli sousedí s největším městem v regionu – Sokolovem, je cestování z jejich obce výrazně omezené. Své o tom ví Josef Randa z Královského Poříčí, který se nedávno chystal na cestu a až na nástupišti zjistil, že ´jeho´ vlak už nejezdí.

„Spojů v poslední době výrazně ubylo, a to hlavně o sobotách a nedělích,“ řekl Randa. Podobnou zkušenost má i další obyvatelka obce Jana Vodrážková.
„Cestování o víkendech je tady opravdu velice špatné. Vlak jede v 8 hodin ráno a pak až po poledni,“ podotkla s Vodrážková s tím, že dříve byla v Královském Poříčí situace o poznání lepší.

O tomto i dalších problémech, které občany trápí, si dnes od 15 hodin budeme povídat ve veřejné diskuzi s představiteli města.
„Na debatu s lidmi se velice těším. Akce se zúčastním společně s místostarostou Alfrédem Gebauerem,“ slíbil včera starosta Královského Poříčí Ivan Stefan.
Veřejně se zeptat na to, co mohou radní pro zlepšení dopravní dostupnosti v obci udělat, se lidé dozvědí už dnes odpoledne. Místem diskuze bude prostor vedle futsalového hřiště. Kromě dopravy se návštěvníci budou moci zeptat i na další problémy, které se obce týkají.

Program Dne s Deníkem zpestří vystoupení dětí z místní mateřské školy.