I přes velký zájem přihlížejících by měl vidět čerty a strašidla každý, kdo přijde. Průvod projde tradiční trasu z náměstí Budovatelů na Staré náměstí a zpět. Jako hudební doprovod vystoupí v 15.30 na náměstí Budovatelů český zpěvák Viktor Dyk a WAW. Vstup na tuto akci je zdarma.

„Jsem rád, že se povedlo sehnat tak velké množství Krampusáků pro tuto již tradiční akci - průvod čertů. Při registraci a výběru máme striktní pravidla, účastníci musí dopředu poslat fotografii či video. I letos zachováme klasickou trasu mezi budovou městského domu kultury a Starým náměstím. Novinkou je zajištění parkování pro návštěvníky akce, pro snížení dopravní zátěže v centru města jsme zajistili pendlující bus, který bude zajišťovat přepravu návštěvníků z parkoviště koupaliště Michal do centra města, k budově Úřadu práce v Sokolově,“ říká ředitel sokolovského kulturního domu a organizátor vánočních trhů Tomáš Melč.

Sokolovský advent však není jen o Krampusácích. Letošní rok přináší návštěvníkům vánočních trhů v Sokolově bohatý doprovodný program, novou sváteční výzdobu, veřejné bruslení a vyhlídkové kolo. Na trzích se objeví přibližně deset nově vizuálně sjednocených dřevěných stánků se sváteční výzdobou, nabízejících vánoční sortiment, dárky a řemeslné výrobky. Tyto stánky budou tradičně umístěny na Starém náměstí a v ulici 5. května.

Město Sokolov ve spolupráci s technickými službami připravilo pro letošní rok novou vánoční výzdobu centra města. Hlavním lákadlem vánočních trhů, nejen pro obyvatele Sokolova, ale i pro návštěvníky, bude umělé kluziště, které je přístupné každý den i po skončení vánočních trhů. Kluziště je již nyní umístěno na náměstí Budovatelů, kde bude je k dispozici stánek s občerstvením a nápoji. Naproti kluzišti si mohou bruslaři si své brusle nechat nabrousit v Sokolovském infocentru. Další novinkou letošního adventu je vyhlídkové kolo poblíž Starého náměstí, které bude dostupné pro návštěvníky po celou dobu vánočních trhů.

Vánoční trhy na Starém náměstí začnou 1. prosince. Rozsvícení obou sokolovských vánočních stromů proběhne v neděli 3. prosince od 17.00 hodin. Hlavní strom na Starém náměstí doplní bohatý kulturní program včetně vánočního recitálu Kateřiny Brožové.

Kulturní program vánočních trhů se bude konat od pátku do neděle po dobu adventních víkendů na Starém náměstí. Součástí programu jsou i hudební vystoupení v klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, které budou dostupné za zvýhodněnou cenu 100 korun. Návštěvníci si tak budou moci poslechnout pěvecké sbory, operní písně a mnoho dalšího. Vystoupí zde například Adeste fidelis, Opera Gentlemen: Tři tenoři, Lubomír Brabec 70, J. J. Ryba: Česká mše vánoční, Opera Divas: Sváteční gloria. Kompletní program vánočních trhů najdou návštěvníci na webových stránkách městského domu kultury a na Facebooku.