I přes všechna ocenění a uznání nemá linka 112 v Čechách své jednotné logo. I proto u příležitosti 5. Mezinárodního dne linky 112 ukázali hasiči v kraji v sobotu všem zájemcům své zázemí a vybavení. A nejen to. Ministerstvo vnitra při této příležitosti vyhlásilo soutěž pro děti , která nese název Nový kabát pro 112.

„Den otevřených dveří byl připravený na všech profesionálních stanicích HZS Karlovarského kraje,“ upřesnil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Mezinárodní den tísňové linky se už tradičně slaví 11.2. Datum je stejný jako číslo tísňového volání. Linka 112 je od začátku svého fungování spojena s Hasičským záchranným sborem České republiky.

Právě operační střediska hasičů přijímají tísňová volání z linky 112, jejíž technologie umožňuje na jednom tísňovém čísle přijímat oznámení o událostech pro všechny základní složky IZS. „V sobotu zároveň odstartovala celorepubliková soutěž o nové oficiální logo tísňové linky 112,“ dodal Kasal. Děti se dozvěděly, že logo musí obsahovat číslici 112 a písmena SOS.

Zájemci si mohli vyzkoušet i vědomostní kvíz o tísňové lince. „Většinu otázek jsem věděl, nebylo to těžké. Přemýšlím dokonce i o podobě nového loga, něco zkusím,“ řekl dvanáctiletý Lukáš z Kraslic. Ten byl v sobotu spolu s kamarády u kraslických hasičů. „Nejvíc se mi líbilo na střeše cisterny a také vodní dělo,“ vyprávěl další návštěvník David Tomeš. ⋌