Desítky obyvatel panelových domů v ulici Pod Nádražím v Kraslicích se nestačily divit, když vyšly ze svých bytů. Od všech vchodů totiž zloději sebrali kovové rohože. Nad jejich počínáním místní jen kroutí hlavou. Může se sice zdát, že jde jen o kus kovu, který se pachatelé zřejmě pokusí zpeněžit, avšak několikacentimetrová díra před vchodem může znamenat i nebezpečí.

Přesvědčil se o tom čtyřiapadesátiletý obyvatel panelového domu. „Vůbec jsem netušil, že by tam rohožka neměla být, a spěchal do práce. Šlápl jsem však na odkrytý okraj, podvrtla se mi noha a já upadl bolestivě na koleno,“ řekl. Krádeže už lidé hlásí na policii. Někteří správci pak místa raději zabetonovali.

„Hned několik lidí krádeže na policii oznámilo. V Kraslicích policisté zahájili vyšetřování a přišli i na další místa, kde železné rohože zmizely. Šetření nás samozřejmě zavedlo i do sběren, kde jsme však zatím nic nenašli. Žádáme proto případné svědky, pokud někoho při krádeži zahlédli, aby se obrátili na linku 158,“ sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Škoda zatím nepřesáhla pět tisíc korun. Zlodějům tak hrozí jen pokuta v přestupkovém řízení.