Důvod, proč se městem strážníci neprochází, je jednoznačný, a to nedostatek peněz v rozpočtu. Zlom však nastal minulý týden, kdy zastupitelé připustili, že se pokusí v rozpočtu peníze v následujících letech sehnat. Reagují tak na podnět místních, kteří poukazují na soustavné porušování nočního klidu především v lokalitách, kde jsou otevřené bary, herny nebo diskotéky.

„Rozpočet města je napjatý. Na rozjezd a provoz městské policie peníze nemáme. Vášnivá diskuze s místními při Hovorech s občany mě ale přesvědčila, že se budeme muset pokusit městskou policii zřídit,” řekl zastupitel Jaroslav Souhrada.

V návrhu se objevilo, že město by disponovalo městskou policií pouze se dvěma členy. To někteří označili jako za zbytečné. „Tak nízký počet nemá vůbec smysl. Mělo by se jednat minimálně o pět lidí, aby městská policie byla efektivní,” řekl zastupitel Petr Morávek. Podle něj by město strážníky potřebovalo. „Více by se řešily běžné přestupky a dohlíželo by se na veřejný pořádek,” doplnil.

Je patrné, že městská policie nevznikne už příští rok. Kraslice na to jednoduše nemají. Příští rok je čeká tvrdé šetření. „Abychom stabilizovali rozpočet, tvrdě šetříme. V následujícím roce nebudeme mít na žádné investice,” řekl místostarosta Kraslic Otakar Mika. Tajemník Městského úřadu v Kraslicích Viktor Semrád má proto připravit kalkulaci, jak by provoz městské policie zatížil rozpočet pro rok 2013.

„Během té doby se dají hledat potřebné zdroje, postupně se třeba poohlížet po technice a vytipovávat lidi, kteří by oblékli uniformy městské policie,” dodal zastupitel Souhrada. Jen dvoučlenná hlídka by ročně stála okolo 1,2 milionu korun.

Kraslice budou také žádat krajské ředitelství policie o navýšení počtu státních policistů. Radnice je podle starosty Zdeňka Brantla znepokojena tím, že o víkendech slouží ve městě a okolí jen jedna dvoučlenná hlídka policie. „To nám na tak rozsáhlou oblast přijde málo. Stěžují si na to i místní,” uvedl Brantl.

V Kraslicích slouží v současné době dvaadvacet policistů. Na výtku města reagoval vedoucí tamního obvodního oddělení policie Antonín Panuška při Hovorech s občany tím, že zesílená služba je především v týdnu, kdy se na policisty obrací nejvíce lidí.
„Přijímáme denně až pět oznámení. O víkendu v průměru jedno,” řekl.