Řidiči v Kraslicích budou mít pohodlnější parkování v centru města. Konkrétně na náměstí 28. října, kde sídlí městský úřad, pošta, banka nebo třeba úřad práce. Radnice tam totiž dokončuje nové parkoviště. Celkem tam vzniklo třiadvacet parkovacích míst.

Oficiální provoz bude po kolaudaci spuštěn už na konci měsíce. Motoristé tam však mohou parkovat už nyní. „První etapa, tedy výstavba parkoviště a propojovacích schodů do městských sadů, vyšla bez daně na zhruba 4,7 milionu korun,“ řekl Emil Bahno, vedoucí odboru správy majetku města.

Na místě jsou již instalovány parkovací hodiny. Ty ale zatím zůstanou vypnuté do doby, než bude dokončena druhá etapa, která počítá s kompletní úpravou samotného náměstí. Poté se nabízí varianta, že na novém parkovišti bude platit hodinové stání. Když dotyčný do hodiny odjede, nebude muset platit. Radnice tak chce docílit toho, aby na frekventovaném místě auta neparkovala po celý den. Za delší stání by se pak už platilo.

Rekonstrukce náměstí začne po zimě. Obnovy se dočkají komunikace, veřejné osvětlení a samý střed náměstí. Vysazeny budou nové dřeviny. Vlhčit vzduch pak budou dvě kašny, instalovány budou i nové lavičky. Celkové náklady včetně parkoviště činí bez daně patnáct milionů korun. Kraslice získaly na investiční akci dotaci ve výši 85 procent.