Bouřlivým potleskem ocenili obyvatelé Kraslic ohňostroj, který se v neděli v podvečer rozzářil nad jejich hlavami. V kompozici metalové hudby chrlil ohně více než jedenáct minut a lidé jen hltali efekty, které se na nebi tvořily. Pořadatelé po úspěšném druhém ročníku slibují, že Kraslice nebudou o ohňostroj ochuzeny ani příští rok. „Chceme zavést novou tradici setkávání lidí. A tohle je rozhodně dobrá příležitost,“ řekl František Hejl za firmu Pyrock – ohňostroje Kraslice, která akci s podporou města a řady kraslických firem a podnikatelů připravila.

Přípravy na ohňostroj trvaly tři měsíce. Jen zkomponovat samotný ohňostroj zabralo podle jeho tvůrce Tomáše Cveka dva měsíce. „Efekty musí ladit s hudbou, a tak je nutné vybrat to správné. Vybírá se podle videokatalogu, některé efekty je ale potřeba si vyzkoušet,“ řekl. Sestavovat ohňostroj přímo na místě v centru začal od ranních devíti hodin.

Později pak na místo dorazili i další účastníci slavnostního podvečera. Zahrála například místní skupina Alison, hrající irský folk. Představili se také krasličtí hudebníci ze základní umělecké školy. Dění se pak promítalo na velkoplošné projekci, kde si také návštěvníci vyslechli novoroční přání právě od těch, již akci finančně nebo materiálně podpořili. „Skvělá akce a ohňostroj. Nezbývá než pořadatelům poděkovat, protože ohňostroj i vše kolem bylo dokonalé,“ pochvalovala si Lucie Cetlová. Obdobně mluví i Hana Mesárošová. „Už loni byl ohňostroj krásný a letos byl ještě dynamičtější. Těším se zase na příští rok,“ řekla.