Nejúspěšnější sportovce za uplynulý rok a také funkcionáře sportovních klubů za dlouholetou činnost ocenilo ve středu odpoledne město Kraslice. Ocenění získala už druhý rok po sobě například úspěšná cyklistka Zuzana Neckářová, která bojuje o účast na blížící se letní olympiádě. Opomenut nebyl ani lékař Josef Bolen, který se stal se svým fotbalovým týmem lékařů mistrem světa. Oba se však vyhlašování nemohli ve středu zúčastnit. A kdo se tedy stal Sportovcem roku 2015 v Kraslicích?

Cyklistka Zuzana Neckářová
Reprezentuje město v cyklistice a startuje za LAWI Author Team. V roce 2015 dosáhla řady významných úspěchů, a to například v Českém poháru v silniční cyklistice, kdy celkově obsadila skvělé 2. místo. Zúčastnila se etapového závodu Gracia Orlová (CZ), Radobank Aalburg (NL), Auensteiner-Radsposttage (DE), Evropských her v Baku, etapového závodu Tropheé dÓr (FR), etapového závodu Giro Toscana (IT) i mistrovství světa v Richmondu (USA).

Fotbalista Josef Bolen
Byl členem týmu mistrů světa lékařů (Czech National Medical Football Team). Mistrovství světa se konalo v americkém Long Beach. Josef Bolen přispěl k vítězství proměněním rozhodující penalty ve finále turnaje v utkání s Maďarskem. V Kraslicích je stabilním členem základní sestavy SKF Kraslice a z pozice stopera diriguje hru týmu.

Družstvo nejmladšího minižactva BSK Tatran Kraslice
Tým obsadil v sezóně 2014/2015 2. místo v krajském přeboru a 2. místo ve finále oblastního přeboru. Ve finálovém turnaji obsadilo družstvo 3. místo. V sezóně 2015/2016 je v průběžné tabulce KP družstvo nejmladšího minižactva na 1. místě. Členové družstva byli také úspěšní ve streetbalových turnajích – obsadili mj. 1. a 2. místo na turnaji Street Games v Kraslicích a 3. a 4. místo na turnaji v Kožlanech.

Turista Josef Malý
Je dlouholetým členem klubu, podílí se na průběhu všech turistických akcí, každoročně pomáhá při organizačním zajišťování všech pochodů, při značení tras a při přípravě kontrolního stanoviště.

Šipkař Jaroslav Kantor
Jako člen 1. šipkového klubu Kraslice se stal v sezóně 2014/2015 mistrem Karlovarského kraje, vicemistrem České republiky a přispěl k 3. místu v žebříčku Karlovarského kraje.

Lyžař Daniel Janka
Mladý závodník ze Ski klubu Bublava obsadil 3. místo v Novoroční vločce Ski klub Bublava v kategorii U8 v obřím slalomu, 3. místo v Krušnohorském pohárku Ski klub Bublava v kategorii U8 v obřím slalomu, celkové 4. místo v Krušnohorském pohárku za Karlovarský a Ústecký kraj v kategorii U8 chlapci a 2. místo v závodě Cyklo Bublava (letní Krušnohorský pohárek).

Motokrosař Ondřej Široký
Talentovaný mladý závodník Motokros klubu Kraslice obsadil 1. místo v motokrosu v německém Schnölenu, 1. a 2. místo v závodě Ofroad Maraton Trstenice, 3. místo v závodě Motokros Praha, 7. místo v mezinárodním mistrovství České republiky v motokrosu juniorů, celkové 4. místo v Motokros cupu Mělník, zúčastnil se soustředění juniorských reprezentantů ČR v motokrosu.

Biker Miroslav Kabelka
Biker z No Respect Racing Teamu dlouhodobě dobře reprezentuje klub i město. V roce 2015 obsadil 11. a 18. místo v závodě Downhill v Rakovníku, z úspěchů lze dále jmenovat účast na mistrovství Evropy v roce 2012, účast na Světovém poháru v závodech v Belgii, Itálii a Polsku v roce 2013, účast ve fourcrossu a bikrosu ČR v roce 2014.

Volejbalista Robert Kropp
Sportovec z VSK Tatran Kraslice obsadil s družstvem mužů 1. místo na turnaji v Ostrově, se smíšeným družstvem 1. místo v krajském přeboru a 1. místo na turnaji v Aši. Aktivně se podílí na údržbě sportoviště a je dlouholetým funkcionářem klubu.

Karel Vanke
Sportovec VSK Tatran Kraslice je 50 let členem klubu, kde za svou kariéru působil jako hráč, trenér, rozhodčí, funkcionář a předseda. Je zakladatelem a hlavním organizátorem „Zimní ligy" smíšených družstev – letošního 15. ročníku se účastní 20 týmů a je to nejmasovější volejbalová soutěž v Karlovarském kraji.

Lubomír Zach
Funkcionář TJ Tatran Kraslice je od roku 1963 členem volejbalového oddílu, kde působil jako hráč, trenér, rozhodčí a předseda oddílu. Byl trenérem družstva dorostenců, kteří vybojovali postup do nejvyšší dorostenecké soutěže v sezóně 1997/1998. V letech 2000 až 2006 vykonával funkci předsedy Karlovarského krajského výboru ČVS.⋌