O přípravách řekl více František Hejl.

Přípravy na ohňostroj, kterým budete v Kraslicích vítat příchod nového roku, trvaly podle vašich slov tři měsíce. V jaké fázi jsou nyní?
Na ohňostroj je už vše takřka připraveno. Hodně času zabrala například tvorba choreografie ohňostroje, která je přesně komponovaná s hudbou. A samozřejmě také shánění prostředků na ohňostroj. Mnoho práce pak bude zapotřebí udělat ještě přímo v neděli, kdy budeme ohňostroj od rána stavět.

Na ohňostroj se složili místní podnikatelé, přičemž deset tisíc dalo i samotné město. Jak bylo těžké peníze získat?
Mám upřímnou radost, že majitelé firem a drobní živnostníci na akci už druhý rok slyší. Jednoduše jsme se spojili a semkli s tím, že chceme udělat něco pro místní obyvatele. Kdo třeba nemohl dát peníze, pomůže materiálně při zabezpečení zázemí a podobně. Všem za to patří dík.

Asi jste loni nečekali, že přijde tolik lidí, odhadem jich byly až dva tisíce.
To je pravda. Do centra města přišla masa lidí. A to je dobře. Letos jsme proto také zapracovali na organizaci, protože očekáváme, že přijde minimálně stejný počet lidí. Přibude tak více stánků, kde si lidé budou moci dát třeba svařené víno nebo klobásu. Třeba to jsme loni podcenili.

V kolik hodin tedy akce začne a na co se mohou návštěvníci těšit během doprovodného programu?
Dějištěm bude prostranství vedle kostela v centru Kraslic. Tam bude od odpoledních sedmnácti hodin probíhat kulturní program, kdy vystoupí například skupina Alison a na velkoplošné projekci se budou promítat záběry z akcí, které se ve městě během roku konaly.

A co samotný ohňostroj?
O tom nic více neprozradím. Můžu ale s jistotou říct, že lidé se mají na co těšit. Mohu snad jen říct, že trvat bude přesně 11.30 minut za doprovodu přesně nakomponované metalové hudby.