Zastupitelé města zareagovali na svém čtvrtečním zasedání na stížnosti obyvatel z kraslické ulice 5. května a okolí. Těm vadila zejména hlasitá hudba a potyčky hostů u zdejších provozoven. Zastupitelé proto přijali usnesení, ve kterém omezují provozní dobu tří podniků v ulici. Podnikatelé to však berou jako diskriminaci.

Na základě čtvrtečního hlasování Zastupitelstva města Kraslice bylo stanoveno, že zábavní podniky v ul. 5. května budou muset mít otevírací dobu od pondělí do čtvrtka do 23 hodin a pátek plus víkendy maximálně do půlnoci. To se ovšem nelíbí zdejším podnikatelům.

„Od téhle chvíle je v Atlantě k dispozici petice, přijďte podepsat to, aby Atlanta mohla nadále běžet a abychom se mohli bavit jako doposud a neodcházet o půlnoci domů," napsal v prohlášení za Disco bar Atlanta Štefan Cap. Ten otevřel teprve nedávno a po nemalých investicích do svého podniku chce proti omezení bojovat peticí.

„Vložili jsme do podniku přes milion korun. Nařízení je pro nás likvidační. Hlasitá hudba se dá řešit, ale například venku chybí kontrolní mechanismy. Dalším příkladem je stížnost na rozbité sklo. „Ať město vydá vyhlášku zákazu popíjení alkoholu na veřejnosti. Kdo ji nedodrží, musí počítat se sankcemi," dodal Cap. V petici se lidé podepisují za výjimku z omezení nařízené provozní doby.

Provozovatelem dalšího baru v ulici, Motodust, je Karel Hlavsa. Ten považuje nařízení za diskriminaci. „Proč město diskriminuje naše podniky oproti ostatním ve městě? Tvrdili, že omezí provozní dobu všech, a nakonec skončili jen v naší ulici. To považuji za diskriminující," řekl Hlavsa.

Jak upřesnil, je naštvaný i z několika dalších důvodů. „Tržby v týdnu jsou nulové, drží nás nad vodou víkendy. Vždy se najdou jedinci, kteří dělají bordel. Poslední měsíce je v mém podniku klid. Spolupracuji s policií a ta se v mém podniku ukáže, i když je nikdo nevolá. Nevadí mi to, naopak. Budu žádat město o udělení výjimky," hodlá se bránit nařízení Hlavsa. Závěrem dodal, že se nařízením bude řídit, nic jiného mu nezbývá. Mrzí ho však, že na zastupitelstvu nebyl žádný zástupce zdejších policistů.

Město tvrdí, že zvolilo cestu nejmenšího zla. „Nechceme omezovat i podniky, kde nejsou problémy. Proč by měly doplácet na ostatní? V ulici 5. května jsme omezili provozní dobu u všech podniků, nařizuje to tak zákon. V jedné ulici nelze omezit jen někoho. Učinili jsme tak na základě opakovaných stížností obyvatel této ulice," řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek.

Třetí provozovnou v ulici je restaurace Červený mlýn.