Nově se tam od letoška setkávají na každý advent. Asistuje při tom i Ježíškův pošťák. „V neděli bude opět připravený krátký kulturní program, kdy vystoupí místní děti. Pro děti, které nestihly přinést svoje přáníčko pošťákovi při rozsvěcení stromečku, máme připravenu poslední možnost, kdy své přání mohou přinést právě tuto neděli a Ježíškův pošťák jim přáníčko orazítkuje speciálním ježíškovským razítkem, aby se přáníčko ještě mohlo dostat k Ježíškovi. Pro děti bude připraveno i překvapení,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Kraslicích Alena Botlíková. Začátek je v 17 hodin.

Obyvatelé Kraslic se tak sejdou na náměstí v centru už počtvrté. Poprvé to bylo při rozsvěcení stromu. Přestože počasí moc nepřálo a celou dobu intenzivně pršelo, náměstí se téměř zcela zaplnilo. Pro děti byla letos nově pod velkým stanem nachystána vánoční dílna. Zde si mohly namalovat přání pro Ježíška. To hned na místě orazítkoval pošťák speciálním ježíškovským razítkem. Poté dostaly děti od pošťáka rolničku.

Dále zde byly připraveny nádoby s vodou, ořechové skořápky a svíčky na pouštění lodiček. Děti si mohly vytvořit vlastní ozdoby z barevných polystyrenových koulí a také se tu lepil z barevných proužků papírový řetěz, kdy každý z návštěvníků mohl přilepit svůj vlastní proužek. Vánoční atmosféru zpříjemnili žáci ze základních škol svým pěveckým a recitačním vystoupením. Poté se už rozsvítila první svíčka na obřím adventním věnci. Pak už lidé společně odpočítali a za pomoci cinkání rozsvítili vánoční strom.

I druhé a třetí zapálení svíce na adventním kalendáři si nenechaly ujít desítky lidí, kdy opět vystoupily místní děti. Tak neváhejte přijít i tuto neděli.