Hned první den nového roku se na Kraslicemi rozzáří obří ohňostroj. Pořadatelé společně s městem se ho opět rozhodli udělat až druhý den po Silvestru, aby si na své přišly hlavně děti.

„Budeme ale rádi, když dorazí široká veřejnost včetně lidí z celého okolí," přeje si jeden z organizátorů akce František Hejl z firmy Jado Kraslice. Těší ho, že novoroční ohňostroj se těší stále větší oblibě. Loni ho zhlédly asi dva tisíce lidí.

Proto také letos chystají pořadatelé za podpory kraslických firem ještě větší show než byla 1. ledna loni. „To trval ohňostroj přes 11 minut. Letos bude mít 12.30 minut. Bude zakomponovaný do hudby metalové formace Edguy a bude mít dvě části. Víc už ale neprozradím," řekl Tomáš Cvek, jehož Pyrock ohňostroj bude stavět a pracuje na jeho kompozici už od září.

Lidé se podle jeho slov mohou těšit i na řadu nových efektů, které budou mít v Kraslicích premiéru. Dějištěm novoročního ohňostroje bude prostranství vedle kostela v centru Kraslic. Tam bude od odpoledních šestnácti hodin probíhat doprovodný program, který bude moderovat Honza Picka.

„Vystoupí tam pěvecký sbor Harmonie a chybět nebude ani velkoplošná projekce," doplnil František Hejl. A co ještě na návštěvníky čeká?

Na velkoplošné projekci shlédnou premiérově nový videoklit zpěváka Viléma Čoka, který vznikal právě v dílně kraslické firmy Jado a podíleli s na něm právě zpěváci z kraslického pěveckého sboru Harmonie.