Dokumentace vyjde na 431 tisíc korun. Město může tímto krokem ušetřit desítky milionů korun. Ale také nemusí. Následně totiž zastupitelstvo vybere jednu ze dvou variant rekonstrukce tohoto areálu. Jedna je za 32 milionů korun, druhá bude zhruba za 17.

Fotbalisté zde mají jednu z největších mládežnických základen regionu a prostředí ve kterém se děti převlékají či sprchují je opravdu ostudné. O záchodcích nemluvě. Na ty u kabin chodí jen ty nejotrlejší z řad dospělých. O klubovně si mohou nechat jen zdát. Stejně tak o zázemí pro techniku klubu. Od sedmdesátých let se zde nic nezměnilo. Tvoří ho poskládané stavební buňky, které jsou v katastrofálním stavu.

"Zázemí je ostuda. Pořádáme řadu turnajů a zázemí je hrozné. Pro ty mladé by byl nový fotbalový stánek velkou motivací," řekl předseda klubu Tomáš Procházka. Spolu s dalšími fotbalisty a trenéry mládeže kvitovali fakt, že vedení Kraslic s nimi souhlasí a má vůli s tím něco udělat.

Nájemná vražda karlovarského vyhazovače: klíčový svědek vraždil už v 16 letech. lustrační foto
Soud s vrahy karlovarského vyhazovače se blíží. Míst pro veřejnost bude ale málo

Zastupitelé Kraslic již uvolnili 32 milionů korun právě na nové zázemí fotbalistů. Částka zahrnuje již připravený projekt z roku 2019, kterému nic nebrání v realizaci. Až na tu sumu. Město totiž doufalo v dotaci od Národní sportovní agentury. Tak však nevyšla a současné vedení Kraslic se snaží najít alternativní variantu levnějšího sportovního zázemí pro fotbalisty. Nechá si připravit další projekt, který dílo zlevní o zhruba polovinu. Chybět v něm bude oproti původnímu oprava hlavní tribuny. T těchto uvolněných peněz město zaplatí i druhý projekt.

"Město neúspěšně žádalo o dotaci u Národní sportovní agentury i ministerstva práce a sociálních věcí. Agentura by měla vypsat ještě jednu výzvu, tak uvidíme. Za to, co je nyní navrženo se nám zdá cena vysoká. Podobný projekt lze dle příslibu projektanta pořídit za polovinu. Necháme si ho vypracovat a na příštím zastupitelstvu se rozhodneme jakou variantu zvolíme. Shodneme se s fotbalisty v tom, že nové zázemí je potřeba," řekl starosta Kraslic Jan Šimek.

Nový projekt by nepočítal s výstavbou nových tribun. Současné by se musely postupně rekonstruovat. S jednou už začali sami fotbalisté a je hotova. V minulém roce se jim také podařilo zabudovat přímo pod hrací plochu zavlažování, takže je vidět, že jim areál a jeho stav není lhostejný.

"Kabiny jsou ze sedmdesátých let, kdy se zde konala první okrsková spartakiáda. Zažil jsem je i já jako fotbalista a později jako trenér mládeže. Zažil jsem také, že se občas propadla podlaha. Nakoupili jsme dřevotřísku, opravili ji a jelo se dál. Dnes se tam propadají už i střechy. O záchodech raději nemluvím. Kdo na nich byl, ví o čem mluvím. Řada talentovaných kluků šla z Kraslic do Baníku Sokolov, Teplic, Plzně, Slavie či reprezentace. Tam poté doslova čuměli, jaké nesrovnatelné podmínky mají jiné kluby," řekl Milan Šudák, pod kterým své první fotbalové krůčky dělal například pozdější reprezentant Michael Krmenčík.