Těžké nákladní vozy nad 3,5 tuny nebudou alespoň prozatím smět jezdit přes hraniční přechod v Kraslicích. Už v prosinci, kdy ČR vstupuje do Schengenského prostoru, se u silnice na sídlišti Sever objeví dopravní značka zakazující vjezd těchto vozů. Ve středu o tom zastupitele informoval šéf odboru dopravy Petr Müller.
Kamiony tak přes hranice nebudou jezdit alespoň do doby, než skončí generální oprava průtahu městem. Ten má být hotov do konce příštího roku. „Radnice intenzivně pracuje na shromažďování důkazů. To už se blíží ke konci. Budeme pak moci jednoznačně říct, zda dopravní opatření bude stačit i po opravě páteřní komunikace,“ uvedl mluvčí Městského úřadu v Kraslicích Pavel Reichard.
Mluvčí dále řekl, že značka bude opatřena dodatkovou tabulkou umožňující průjezd dopravní obsluze a autobusům. „Zastupitelé totiž už před rokem souhlasili s tím, že přes hranice mohou jezdit autobusy, pokud kraj průtah opraví,“ doplnil. Nic by tak podle jeho slov nemělo bránit plánované pravidelné autobusové lince z Kraslic do Klingenthalu, o jejíž provozování projevil zájem český dopravce i Karlovarský kraj.
V Kraslicích se proti kamionům stále podepisuje petice. Podepisovat ji mohou lidé do 14. listopadu.