O štěstí může mluvit teprve patnáctiletý chlapec z Kraslic. V neděli kolem osmnácté hodiny si se dvěma kamarády koupil na asijském tržišti v Hraničné láhev rumu. Po jejím vypití se už po několika stovkách metrů na tamní pěší zóně skácel k zemi. Mladíci se ho pokoušeli vzkřísit, avšak marně. Chlapce ležícího na zemi si naštěstí všimla Marie Kopecká z Bublavy. Poskytla mu první pomoc a přivolala na místo záchranáře.

Štěstí měl mladík také v tom, že se ho kamarádům nepodařilo odtáhnout k řece na pěší zóně, kde ho údajně chtěli nechat vystřízlivět. To se mu mohlo stát osudným. Jen těžko by si jich tam totiž někdo všimnul. „Nemohla jsem nahmatat pulz. Kluk skoro nedýchal,“ líčí Kopecká, která se zrovna vracela z výletu z Německa. „Viděla jsem, jak kolem něj pobíhají. On jen ležel bezvládně na zemi. Zastavila jsem a běžela k nim,“ pokračuje Kopecká. Zaráží ji, že na místě nezastavilo před ní ani jedno auto. „Že někdo leží na zemi si musel všimnout snad každý. Ležel na chodníku na konci pěší zóny. Lidé byli zřejmě lhostejní,“ uvádí.

Když přijela záchranná služba, hoch už byl ve stabilizované poloze. „Nechci pomýšlet na to, kdyby toho chlapce opravdu někam odtáhli. Asi by to nepřežil. Byl v opravdu hrozném stavu,“ dodává žena. Záchranáři ho převezli na ARO sokolovské nemocnice. Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Hutty byl mladík silně intoxikován alkoholem.

Případem se nyní zabývají i policisté z kraslického obvodního oddělení. „Zjišťujeme, kdo chlapcům alkohol prodal,“ informoval včera zástupce vedoucího kraslické policie Antonín Panuška.