Zbavit se nepotřebného majetku a dokončit tak zatím poměrně úspěšnou restrukturalizaci se snaží přední evropský výrobce dechových hudebních nástrojů, firma Amati–Denak Kraslice. Prodaná je další fabrika v Hradci Králové. Kupce firma sehnala i na panelový dům v Kraslicích. Marně se ale zatím snaží udat druhý závod v Kraslicích. Veřejné dražby se sice zúčastnilo několik zájemců, avšak celý komplex za šestnáct milionů korun se prodat nepodařilo.

„Vyhlásíme druhé kolo,“ řekl ekonomický ředitel Amati Jiří Štípek.
Firma bude muset zřejmě upravit cenu. „Subjekty pak měly zájem spíše o menší části. Je tedy na uváženou, abychom bývalé výrobní prostory například více rozčlenili,“ poznamenal Štípek.

V rámci úsporných opatření se Amati snaží snížit náklady při výrobě. Uvolnila tak například část novějšího objektu fabriky v Kraslicích. Ten se již řadu měsíců snaží pronajmout. Podle informací Deníku jedná výrobce hudebních nástrojů se zahraniční firmou. Jednání by měla být u konce už za týden. „Mohu potvrdit, že se zájemcem jednáme. Nelze ale zatím spekulovat o tom, jak vše dopadne,“ doplnil Štípek.

Pro Kraslice by nová firma byla dobrou zprávou. Firmy tu totiž kvůli ekonomické recesi omezují provoz a propouští.