Nejlacinější pohonné hmoty načerpají řidiči na Sokolovsku v příhraničních Kraslicích. Paradoxem je, že ještě před prudkým poklesem kurzu eura byl v příhraničí benzín nejdražší. Čerpací stanice reagovaly na odliv německých řidičů, kterým se drahý benzín už v Čechách nevyplatilo tankovat. Nezbylo tak nic jiného než jít s cenami dolů.

Například kraslická Benzina a Esso prodávají litr nejprodávanějšího Naturalu 95 za 30,60 koruny. O něco dráž ho pořídí lidé v Sokolově a Chodově. Větší cenové rozdíly jsou u nafty, kde rozdíl na litru činí i až 1,40 koruny. „Museli jsme reagovat na menší tržby, protože Němci prostě přestali jezdit. Už se jim nevyplatilo přijet dvacet kilometrů pro benzín,“ řekl jeden z provozovatelů kraslické čerpací stanice. Jméno si kvůli konkurenci nepřál zveřejnit. „Tržby opravdu dost klesly. Teď koruna trochu oslabila, tak snad Němci, kteří nás živí, zase začnou jezdit,“ dodal.

Benzín lze ještě levněji nakoupit v obcích, které jsou od hranic vzdálené zhruba deset až patnáct kilometrů. I tam si Němci najdou cestu. Příkladem jsou Dolní Nivy, kde Natural 95 stojí 29,50 a nafta 30,90 koruny. „Ceny v Česku šly zase dolů a euro posílilo, a tak zase jezdím přes hranice. Na plné nádrži ušetřím asi deset euro,“ řekl německý řidič Alex Mark. V Německu je litr naturalu asi o 4 koruny dražší.

Cenovou sondu pohonných hmot najdete v dnesním vydání Sokolovského deníku.