Dlouhé dva roky čeká kraslická radnice společně se soukromou firmou DVT Gastro, zda bude moci začít stavět u hranic s Německem čerpací stanici. Podle jednatele DVT Tadeáše Surového se tak stane zřejmě už za několik měsíců. Doufá, že dalším průtahům je už konec.


Jde o to, že proti výstavbě protestovalo při stavebním řízení ekologické sdružení Slunce. Krajský úřad však připomínky zamítl.
Ve hře tak ještě byla firma FSI Group. Ta se před lety snažila pozemky získat, ale skončila na druhém místě. Vítězná firma však tehdy pozemky nekoupila, a tak si na ně FSI dělala nárok. Spor nakonec skončil u soudu, avšak firma neuspěla. „Máme hotové územní rozhodnutí. Chci věřit, že maximálně do čtyř měsíců budeme mít stavební povolení v ruce,“ přeje si Surový. Výstavba čerpací stanice by pak trvala zhruba čtyři měsíce.

Kraslice poskytly podnikatelům pro výstavbu čerpací stanice pozemky v hodnotě asi tři miliony korun. Stanici pak zafinancují podnikatelé, s nimiž město založilo společnost PHM Hraničná. Zisk se bude dělit napůl. Kolik peněz bude proudit do městského rozpočtu, se dá jen těžko odhadovat. U hranic totiž stojí už dvě čerpací stanice, a tak se zákazníci zřejmě více rozptýlí.